Koniec z manipulacją!

Koniec z manipulacją!

materiały prasowe

Zdarza ci się zrobić coś, na co w ogóle nie miałeś ochoty, tylko dlatego, żeby komuś nie było przykro? Masz kłopoty z odmówieniem szefowi wykonania czegoś, co nie należy do twoich obowiązków? Twojemu przyjacielowi często zdarza się namówić cię do czegoś, na co nie do końca masz ochotę? Tkwisz w toksycznej relacji, która sprawia, że czujesz się coraz mniej szczęśliwy?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na jedno z tych pytań, książka Christel Petitcollin „Jak nie dać sobą manipulować” jest właśnie dla ciebie. To już trzecia pozycja francuskiej mówczyni i trenerki w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego skierowana do analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, wydana przez wydawnictwo Feeria po „Jak mniej myśleć” i „Jak lepiej myśleć”. Powstała na podstawie historii ofiar manipulatorów, z którymi zetknęła się autorka w ciągu ponad dwudziestu lat pracy.

Książka jest podzielona na trzy części. W pierwszej Petitcollin opisuje cechy manipulatora, maski, które przybiera, i sposoby jego działania. W drugiej skupia się na osobach wysoko wrażliwych (określa je „nadwydajnymi mentalnie”) i pokazuje, dlaczego łatwo im wpaść w sidła osoby nieuczciwej. Trzecia z kolei daje praktyczne rady, co nadwydajny mentalnie może zmienić w sobie, w swoim sposobie myślenia i działania, żeby już nigdy nie dać się nabrać na sprytne triki stosowane przez manipulatorów. Dzięki temu każdy będzie mógł rozpoznać w swoim otoczeniu osobę toksyczną i zamiast jej współczuć, próbować zrozumieć, usprawiedliwiać – asertywnie dbać o siebie, swoje sprawy i odzyskać na zawsze niezależność psychiczną. Bo zdaniem autorki manipulatorzy mają tylko taką moc, jaką im sami dajemy.

Christel Petitcollin, Jak nie dać sobą manipulować. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, przeł. Krystyna Arustowicz, Feeria, Łódź 2020

Wiedza i Życie 5/2020 (1025) z dnia 01.05.2020; Książki. Recenzje; s. 74
Reklama

Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną