materiały prasowe
Opinie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Trumpie, ale czy chcecie?

Znamy już efekt śledztwa specjalnego prokuratora Roberta Muellera, które miało na celu wyjaśnienie, czy Donald Trump lub ktoś z jego otoczenia spiskował z agentami rosyjskimi i czy mogło to wpłynąć na wynik ostatnich wyborów prezydenckich w USA. A także czy prezydent utrudniał prace wymiaru sprawiedliwości badającego tę sprawę. Wiadomo, że wyniki śledztwa dają podstawę do postawienia Trumpa w stan oskarżenia, czyli wszczęcia procedury impeachmentu. Najnowsza książka Michaela Wolffa, autora „Ognia i furii” o początkach prezydentury Donalda Trumpa, opisuje okres od lutego 2018 do marca 2019, kiedy śledztwo Muellera wkraczało w decydującą fazę. Autor skupia się w niej na poczynaniach samego prezydenta wobec działań prokuratora specjalnego. Obraz, jaki się tu wyłania, może przerazić. Pokazuje, jak fatalnym przywódcą i politykiem jest obecny prezydent USA i jak kiepsko działa Biały Dom pod jego kierownictwem. W tle zaś majaczy wyjaśnienie udzielone przez Wolffa, dlaczego Trump uniknie konsekwencji wynikających z raportu przedstawionego przez Muellera. Wszystko to uwiarygodnione przez podstawowe źródło informacji, jakie udało się pisarzowi pozyskać – wpływowego kiedyś człowieka w otoczeniu Trumpa, autora jego wyborczego sukcesu – Stephena K. Bannona.

To interesująca książka prezentująca nie tylko „prawdę” o Donaldzie Trumpie i jego sposobie prowadzenia polityki, ale także ukazująca współczesną scenę polityczną i kulisy funkcjonowania Białego Domu. Gratka dla miłośników teorii spiskowych oraz tych, którzy chcą zajrzeć w głąb amerykańskiej polityki.

Michael Wolff, Trump pod ostrzałem, przeł. Magda Witkowska, Bartosz Salbut, Magdalena Moltzan-Małkowska, Prószyński i S-ka, Warszawa 2019

Wiedza i Życie 8/2019 (1016) z dnia 01.08.2019; Książki. Recenzje; s. 74
Reklama

Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną