Wirtualny hełm VFX1 firmy Forte Technologies był jednym z pierwszych produkowanych seryjnie urządzeń VR, które pozwalały w realistyczny sposób zanurzyć się w wirtualnym świecie. Wirtualny hełm VFX1 firmy Forte Technologies był jednym z pierwszych produkowanych seryjnie urządzeń VR, które pozwalały w realistyczny sposób zanurzyć się w wirtualnym świecie. Wikipedia
Technologia

Nowy wirtualny świat

Ostatnio na masową skalę zaczęły debiutować na rynku nowe technologie i sprzęt związany z wirtualną rzeczywistością. Czy za chwilę wszyscy zostaniemy wciągnięci do sztucznego, kolorowego i pełnego atrakcji świata i porzucimy ten realny – szary i pełen problemów?

W 2016 r. w wielu krajach targi i konferencje związane z komputerami, smartfonami, rozrywką czy sprzętem audio-wideo zostały zdominowane przez wirtualną rzeczywistość (ang. virtual reality, VR). Dosłownie na każdym stoisku, niezależnie od tematyki targów czy konferencji, zwiedzający mogli włożyć gogle VR i od razu zanurzyć się w wirtualnym świecie, bawiąc się przy tym jak dziecko. Do historii przeszło już wykonane w lutym ub.r. zdjęcie Marka Zuckerberga, szefa i założyciela Facebooka, który podczas targów Mobile World Congress 2016, idąc na scenę w centrum kongresowym w Barcelonie, mijał tłum niedostrzegających go w ogóle ludzi.

Wiedza i Życie 2/2017 (986) z dnia 01.02.2017; Technika; s. 20