Fot. Leszek Zych/POLITYKA Fot. Leszek Zych/POLITYKA Archiwum
Strona główna

Wizyta domowa: wtorek, 29 czerwca

O dzieciństwie, rodzinie, życiu po traumie i ciągle aktualnych przestrogach, które niesie Zagłada, Marian Turski, nowy szef Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, kierownik działu historii POLITYKI od 63 lat, w 95. rocznicę urodzin opowiada Joannie Podgórskiej. Jutro rozmawiać z nim będzie Anna Bikont.

„XI Nie bądź obojętny” to książka uświetniająca 95. urodziny Mariana Turskiego – historyka i znakomitego publicysty, działacza na rzecz pamięci o zagładzie Żydów, byłego więźnia Auschwitz, ocalałego z łódzkiego getta i marszów śmierci, Przewodniczącego Rady Muzeum POLIN.

Ten osobisty tom to zbiór jego najważniejszych przemówień wygłoszonych między innymi z okazji rocznicy wyzwolenia Auschwitz, likwidacji łódzkiego getta, otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich czy Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na forum UNESCO. Obok nich – osobiste rozważania dotyczące własnych losów, refleksje związane ze sposobem upamiętniania historii Zagłady, przemyślenia dotyczące współczesności i zagrożeń, jakie niesie.

Na spotkanie zaprasza Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

____________________________________________

termin: wtorek, 29 czerwca, godz. 19.30
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/polinmuseum
zdjęcie:

Wywiad z tygpodniku POLITYKA można przeczytać tutaj.