ShutterPNPhotography / Shutterstock
Człowiek

Złodzieje pomysłów

Prawdziwe zagrożenia stanowią keyloggery, czyli przejściówki montowane między klawiaturą a komputerem. Dzięki nim złodziej ma dostęp do wszystkich komunikatów, jakie wpisujemy za pośrednictwem klawiatury.Wikipedia Prawdziwe zagrożenia stanowią keyloggery, czyli przejściówki montowane między klawiaturą a komputerem. Dzięki nim złodziej ma dostęp do wszystkich komunikatów, jakie wpisujemy za pośrednictwem klawiatury.
Szpiegostwo gospodarcze to drugi najstarszy zawód świata. Konkurenci w biznesie od zawsze podkradali sobie pomysły i klientów, ale techniki, jakimi dysponują dzisiaj, naprawdę szokują.

Sto miliardów dolarów! Na tyle wyceniany jest największy sekret branży spożywczej, który od lat uchodzi za najpilniej strzeżoną tajemnicę handlową. To mniej więcej tyle, ile Chiny wydają na utrzymanie swojej armii. Za tak pokaźną sumą stoi receptura coca-coli, którą 130 lat temu opracował farmaceuta John Pemberton. Formuła napoju trzymana jest w specjalnym sejfie w Atlancie, do którego dostęp mają tylko dwie osoby z najwyższych władz koncernu. Plotka głosi, że ze względów bezpieczeństwa nie wolno im nawet latać jednym samolotem.

Wiedza i Życie 10/2016 (982) z dnia 01.10.2016; Gospodarka; s. 32
Reklama