Ilustracja Jay Bendt
Człowiek

Requiem dla rozmowy telefonicznej

Wade Roush jest gospodarzem i wydawcą podcastu Soonish, który zajmuje się techniką, kulturą i problemami przyszłości. Jest także współzałożycielem prowadzonego przez wielu autorów podcastu Hub & Spoke, a także niezależnym dziennikarzem, który publikuje m.in. w MIT Technology Review, Xconomy, WBUR i WHYY.Nick Higgins Wade Roush jest gospodarzem i wydawcą podcastu Soonish, który zajmuje się techniką, kulturą i problemami przyszłości. Jest także współzałożycielem prowadzonego przez wielu autorów podcastu Hub & Spoke, a także niezależnym dziennikarzem, który publikuje m.in. w MIT Technology Review, Xconomy, WBUR i WHYY.
Czy naprawdę można nawiązać więź za pomocą SMS-ów?

Pierwsze słowa wypowiedziane przez telefon: „Panie Watson, proszę przyjść, potrzebuję pana”, wyrażały pragnienie osobistego spotkania.

Mieszkam w Bostonie, gdzie Alexander Graham Bell odbył pierwszą historyczną rozmowę telefoniczną, a w czasie jednej z moich ostatnich podróży odwiedziłem Brantford w Ontario, gdzie w 1874 roku w umyśle Bella zrodziła się idea telefonu. W Brantfordzie, znanym jako „Telephone City”, znajduje się duży upamiętniający go monument, którego częścią są odlane z brązu postacie, uosabiające Wiedzę, Radość i Smutek, czyli różne rodzaje wiadomości przekazywane za pomocą telefonu.

Świat Nauki 12.2019 (300340) z dnia 01.12.2019; Nauka i biznes; s. 19
Reklama