IMDB
Człowiek

Niewolnicy radości, niewolnicy zazdrości

Filmiki z „failami” należą do najpopularniejszych na YouTube. Lubimy oglądać, jak innym przydarzają się nieszczęścia.Forum Filmiki z „failami” należą do najpopularniejszych na YouTube. Lubimy oglądać, jak innym przydarzają się nieszczęścia.
Niepowodzenia innych sprawiają nam satysfakcję, bo tak ukształtowała nas ewolucja. Radość z cudzej radości wymaga świadomego wysiłku, ucieczki od darwinowskich predyspozycji.

Kierowca samochodu podnosi puszkę napoju gazowanego i przez chwilę trzyma ją przed obiektywem smartfona. Puszka jest nienaturalnie wygięta, w jednym miejscu niemal zmiażdżona. Finału można się spodziewać: nie mija nawet kilka sekund, kiedy napój wybucha niczym granat pozbawiony zawleczki. Gęsta piana pokrywa tapicerkę samochodu, deskę rozdzielczą, kierowcę i w końcu zalewa obiektyw.

Takie nagranie cieszyło się największą popularnością na youtube’owym kanale FailArmy w 2020 r. Jak sama nazwa wskazuje, kanał prezentuje setki nagranych przypadkiem mniej lub bardziej drastycznych nieszczęść, które spotykają ludzi na całym świecie.

Wiedza i Życie 2/2022 (1046) z dnia 01.02.2022; Psychologia; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Twój pech, moje szczęście"
Reklama