Shutterstock
Kosmos

Nauka puka do drzwi: środa, 19 maja

Jakie są etapy odkrywania i opracowywania leków? Czy mikrograwitacja może w tym pomóc? Jakie badania nad lekami przeprowadzono w przestrzeni kosmicznej? Na te pytania odpowie jutro biochemik i biolog dr Martin Braddock.

Dr Martin Braddock jest kierownikiem projektów z ponad 34-letnim doświadczeniem w pracy na prestiżowych uniwersytetach i w przemyśle nauk przyrodniczych. Przez lata pracował na Uniwersytecie w Oxfordzie, obecnie jest członkiem Royal Society of Biology oraz Royal Astronomical Society. Jest autorem ponad 180 publikacji naukowych i współtwórcą 8 patentów. Martin Braddock jest także członkiem Sherwood Observatory oraz Mansfield and Sutton Astronomical Society.

Wykład „Przyszłość ludzkości w kosmosie. Identyfikacja zagrożeń oraz możliwości współczesnej medycyny i farmakologii” będzie prowadzony w języku angielskim z napisami w języku polskim. Jest on częścią cyklu „Przybij piątkę nauce” organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i University of Information Technology and Management.


____________________________________________

termin: środa, 19 maja, godz. 18
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/WSIiZwRzeszowie (transmisja)