Pulsar - najciekawsze informacje naukowe. Pulsar - najciekawsze informacje naukowe. Shutterstock
Kosmos

NASA+, czyli cały kosmos na naszych ekranach

Jeszcze w tym roku planowany jest debiut serwisu streamingowego NASA+ z transmisjami na żywo oraz innymi treściami przygotowanymi przez zespół amerykańskiej agencji kosmicznej. A to wszystko bez reklam i obowiązkowej subskrypcji.

Udostępniamy przestrzeń kosmiczną na żądanie i na wyciągnięcie ręki – mówi Marc Etkind, zastępca szefa biura ds. komunikacji. – Transformacja naszej cyfrowej obecności pomoże nam lepiej opowiedzieć historie o tym, jak NASA bada nieznane przestrzenie w kosmosie, inspiruje poprzez odkrycia i wprowadza innowacje dla dobra ludzkości.

W nowym serwisie mają się pojawić oryginalne produkcje wideo (np. seriale i programy poświęcone poszukiwaniu egzoplanet oraz miejsc w kosmosie, na których może istnieć życie) czy nagrodzone nagrodą Emmy relacje z misji kosmicznych. A także materiały dotyczące klimatu Ziemi, wpływu Słońca na naszą planetę oraz eksploracji Układu Słonecznego. Jak zapowiada agencja będzie: „Więcej kosmosu, więcej rakiet, więcej nauki, więcej misji, więcej NASA”.

NASA+ ma być dostępna jako aplikacja na urządzeniach przenośnych (smartfony czy tablety) z systemem Android i iOS oraz na odtwarzaczach Appple TV+, Fire TV i Roku. Ponadto programy będzie można odtwarzać poprzez internetowe przeglądarki na komputerach.

Zainteresowani już dzisiaj mogą pobrać aplikację w wersji beta, aby być jednymi z pierwszych, którzy zobaczą nowy serwis: https://www.nasa.gov/nasaapp.

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną