1. miejsce. Barry Webb. Wysoki na 1 mm Craterium minutum wyrósł na rozkładającej się materii organicznej. Ze względu na mróz na owocnikach utworzyły się kryształki lodu. Gatunek należy do śluzowców, gromady dawniej zaliczanej do grzybów, bliżej im jednak do pierwotniaków. 1. miejsce. Barry Webb. Wysoki na 1 mm Craterium minutum wyrósł na rozkładającej się materii organicznej. Ze względu na mróz na owocnikach utworzyły się kryształki lodu. Gatunek należy do śluzowców, gromady dawniej zaliczanej do grzybów, bliżej im jednak do pierwotniaków. International Garden Photographer of the Year
Środowisko

Coś tu wyrosło

2. miejsce. Tony North. Opieńki pojawiły się na kłodzie.International Garden Photographer of the Year 2. miejsce. Tony North. Opieńki pojawiły się na kłodzie.
Międzynarodowy konkurs zdjęć zrobionych w ogródku, parku bądź w lesie.

International Garden Photographer of the Year został zainicjowany w 2007 r. przez członków Professional Garden Photographers Association. Konkurs wspierany jest przez Royal Botanic Gardens w Kew. Szybko zyskał międzynarodową renomę jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń związanych z fotografią ogrodów i roślin. Ma rozmaite kategorie, m.in. drzewa, rośliny, krajobrazy, ogrody, mieszkańcy ogrodów. Tutaj zaprezentujemy ubiegłorocznych finalistów kategorii Świat grzybów (uwzględniono też śluzowce).

Wiedza i Życie 6/2024 (1074) z dnia 01.06.2024; Inne spojrzenie; s. 14
Reklama