Ilustracja Matt Collins
Struktura

Historia kołem się toczy

Steve Mirsky pisze felietony do tej rubryki od czasu, gdy północnoamerykańska płyta tektoniczna była oddalona o około 84 cm od miejsca, gdzie spoczywa obecnie. Prowadzi również firmowany przez Scientific American podkast Science Talk.Nick Higgins Steve Mirsky pisze felietony do tej rubryki od czasu, gdy północnoamerykańska płyta tektoniczna była oddalona o około 84 cm od miejsca, gdzie spoczywa obecnie. Prowadzi również firmowany przez Scientific American podkast Science Talk.
Walka Galileusza z ludźmi zaprzeczającymi nauce ma analogię w czasach dzisiejszych

Galileusz był, jakby to powiedzieć, wredny. „Widzisz, był geniuszem, naprawdę niezwykłym człowiekiem, ale, cóż, niespecjalnie miłym – powiedział mi przez telefon astrofizyk i pisarz Mario Livio, który wydał ostatnio książkę Galileo and the Science Deniers. – Rodzina, owszem, nie mogła narzekać, wspomagał ją […] i miał kilku naprawdę dobrych przyjaciół. Ale dla wrogów był bezlitosny. I miał wyjątkowo ostre pióro.”

Ten wielki człowiek żył w czasach, kiedy na rozumienie, jeśli można użyć tego słowa, praw natury przez wielu ludzi, silnie wpływały poglądy antycznych myślicieli, często tkwiących w błędzie.

Świat Nauki 8.2020 (300348) z dnia 01.08.2020; Anty(po)waga. Na tropach farsy; s. 75
Reklama