Shutterstock
Technologia

Internet: jak dajemy się szpiegować

Cassidy Wolf, amerykańską miss nastolatek, haker podglądał przez kilka miesięcy. W tym czasie zdążył jej zrobić kilkaset nagich zdjęć.Backgrid/Forum Cassidy Wolf, amerykańską miss nastolatek, haker podglądał przez kilka miesięcy. W tym czasie zdążył jej zrobić kilkaset nagich zdjęć.
Szpiegowanie przez kamerki z sieciowym dostępem jeszcze nigdy nie było tak proste. Laptop, smartfon, telewizor, elektroniczna niania, a nawet czajnik bezprzewodowy to potencjalny koń trojański, którego sami wpuściliśmy do domu.

E-mail, który Cassidy Wolf otrzymała pewnego letniego popołudnia, wprawił ją w przerażenie. Amerykańska miss nastolatek dowiedziała się, że haker przejął kontrolę nad jej laptopem i od kilku miesięcy obserwuje każdy jej ruch przez kamerkę internetową. Jako dowód załączył kilka nagich zdjęć dziewczyny, które udało mu się zrobić. To był dopiero początek dramatu. Mężczyzna groził, że opublikuje dziesiątki roznegliżowanych zdjęć na wszystkich jej kontach społecznościowych, chyba że nastolatka spełni jego żądanie: miała odbyć kilka aktów seksualnych przed kamerką.

Wiedza i Życie 10/2021 (1042) z dnia 01.10.2021; Bezpieczeństwo; s. 58
Reklama