Ilustracja Fatinha Ramos
Zdrowie

Badania metodą prób bez błędów

Claudia Wallis to nagradzana dziennikarka naukowa, której prace są publikowane w New York Times, Time, Fortune i New Republic. Była redaktor naukową Time i redaktor naczelną Scientific American Mind.Nick Higgins Claudia Wallis to nagradzana dziennikarka naukowa, której prace są publikowane w New York Times, Time, Fortune i New Republic. Była redaktor naukową Time i redaktor naczelną Scientific American Mind.
COVID zapoczątkował zmiany wspierające udział w badaniach medycznych

Kiedy w styczniu tego roku Jennifer Scruggs z Bethpage w stanie Nowy Jork dowiedziała się, że jej nastoletnia córka ma dodatni wynik testu w kierunku nowego koronawirusa, zabrała się do dezynfekowania. Wtedy zauważyła, że nie czuje zapachu rozpylanego lysolu. „O nie – to zły znak – pomyślała. – Zgłosiłam się wtedy na test i, oczywiście, wyszedł dodatni wynik”.

Scruggs, która pracuje w administracji Northwell Health – sieci szpitali i klinik w Long Island w stanie Nowy Jork – słyszała, że jej pracodawca rekrutuje pacjentów z COVID, którzy nie wymagają hospitalizacji, do udziału w badaniu klinicznym.

Świat Nauki 6.2021 (300358) z dnia 01.06.2021; Zdrowie; s. 16
Reklama