Najdłuższa zjeżdżalnia wodna świata znajduje się na malezyjskiej wyspie Penang. Jej długość to łącznie 1111 m. Najdłuższa zjeżdżalnia wodna świata znajduje się na malezyjskiej wyspie Penang. Jej długość to łącznie 1111 m. Shutterstock
Człowiek

W wodzie, na wodzie, pod wodą

Joga SUP.Shutterstock Joga SUP.
Pozytywnie wpływają na zdrowie, poprawiają kondycję, dają zastrzyk adrenaliny, a czasem opierają się prawom fizyki. Nietypowe sporty wodne to idealna propozycja na lato dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Najdłuższa i jedna z najbardziej ekscytujących zjeżdżalni wodnych na świecie mierzy dokładnie 1111 m. Znajduje się w parku rozrywki na wyspie Penang w Malezji i przez swój niebagatelny rozmiar trafiła do „Księgi rekordów Guinnessa”. Długość to tylko jedna z cech wyróżniających ją spośród wszystkich zjeżdżalni świata. Rekordzistka została zbudowana na wzgórzu i wije się dziesiątkami zakrętów wśród bujnej malezyjskiej roślinności. Zjazd trwa 4,5 min i choć ze względów bezpieczeństwa nie należy do najszybszych, to z pewnością gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Wiedza i Życie 7/2022 (1051) z dnia 01.07.2022; Inne spojrzenie; s. 12