John Dykstra
Człowiek

Wspólnota Elli

Ten obrazek namalowała siedmioletnia VIOLET, jedna z osobowości Elli; przedstawia wszystkie „części” trzymające się za ręce, z terapeutką Rebeccą J. Lester w środku (tekst został usunięty z obrazka by chronić prywatność).Ella Ten obrazek namalowała siedmioletnia VIOLET, jedna z osobowości Elli; przedstawia wszystkie „części” trzymające się za ręce, z terapeutką Rebeccą J. Lester w środku (tekst został usunięty z obrazka by chronić prywatność).
Wspólnota Elli Stan młodej kobiety o wielu osobowościach poprawia się bez utraty tych osobowości, które uczą się ze sobą współpracować

Kiedy Ella, będąc w moim gabinecie, po raz pierwszy „podróżowała w czasie”, nie od razu zrozumiałam, co się dzieje. Siedziała na krześle wyprostowana ze złożonymi dłońmi i stopami przylegającymi do podłogi. Nie było dramatycznej transformacji, drżenia ani skurczów. Ale coś dostrzegłam: niewielką zmianę położenia ciała, subtelne złagodnienie wyrazu twarzy. Podobnie stało się z głosem – stał się wyższy i śpiewniejszy. Początkowo wydało mi się to ciekawe, ale w miarę jak się utrzymywało, coraz bardziej niepokojące.

Świat Nauki 7.2023 (300383) z dnia 01.07.2023; Psychologia; s. 38
Reklama