Ocalenie lwów górskich z Santa Monica będzie wymagało połączenia ich z większymi populacjami na północ od Los Angeles, na przykład grupą z Santa Susana, do której należy widoczny tu osobnik. Ocalenie lwów górskich z Santa Monica będzie wymagało połączenia ich z większymi populacjami na północ od Los Angeles, na przykład grupą z Santa Susana, do której należy widoczny tu osobnik. National Park Service
Środowisko

Kładki nad szosami portalem do życia

P-81, „lew górski” z Santa Monica, wykazuje błędy genetyczne związane z chowem wsobnym, w tym „złamany ogon”.National Park Service P-81, „lew górski” z Santa Monica, wykazuje błędy genetyczne związane z chowem wsobnym, w tym „złamany ogon”.
Zagrożone wyginięciem dzikie koty z Kalifornii uratuje tylko radykalne zwiększenie ich powierzchni życiowej.

Feff Sikich oglądał nagranie z kuguarami i dostrzegł coś, czego nigdy wcześniej nie widział. Na jednym z ujęć młodego samca, który sam uruchomił kamerę umieszczoną na górskim szlaku parku narodowego, widać coś nietypowego. „Jego ogon wyglądał zupełnie nie tak, jak powinien – wspomina Sikich, zatrudniony w parku na stanowisku głównego biologa. – Koniec jego ogona był załamany dokładnie pod kątem prostym, jakby uczynił to umyślnie jakiś geometra.”

Sikich pracuje w parku od roku 2002.

Świat Nauki 1.2022 (300365) z dnia 01.01.2022; Ochrona przyrody; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Kuguary z Los Angeles"
Reklama