Pożary, zapoczątkowane przez papierosy, pioruny oraz samozapłony, od dekad nie gasną w wielkich kopalniach odkrywkowych węgla kamiennego Jharia, czemu towarzyszy emisja toksycznych gazów i dwutlenku węgla. Pożary, zapoczątkowane przez papierosy, pioruny oraz samozapłony, od dekad nie gasną w wielkich kopalniach odkrywkowych węgla kamiennego Jharia, czemu towarzyszy emisja toksycznych gazów i dwutlenku węgla. Getty Images
Środowisko

Energetyczne wyzwanie dla Indii

Indie lecą na Księżyc i dalej
Kosmos

Indie lecą na Księżyc i dalej

Sukces misji Chandrayaan-3 to nie przypadek ani wynik nadzwyczajnego zrywu. Dla Indii to tylko etap w podboju Układu Słonecznego – realizowany taniej i sprawniej niż u konkurencji.

Decyzje, które Indie podejmą w najbliższych latach, mogą znacząco wpłynąć na skalę ocieplenia ziemskiego klimatu w XXI wieku.

Migoczący wodospad zachęcał gości do odwiedzenia pawilonu Indii podczas Konferencji Klimatycznej w Paryżu w 2015 roku. W środku multimedialna wystawa oraz liczni eksperci opowiadali o tym, jak szybko ich kraj zmierza ku czystej energetyce przyszłości. Premier Narendra Mori posunął się w swoich deklaracjach jeszcze dalej, ogłaszając, że Indie staną na czele porozumienia o nazwie International Solar Alliance, którego celem będzie wspieranie rozwoju energetyki solarnej w 120 krajach świata.

Świat Nauki 6.2017 (300310) z dnia 01.06.2017; Klimat; s. 46
Reklama