Port lotniczy im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku to jedno z największych lotnisk na świecie. I potencjalny cel zamachowców. Port lotniczy im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku to jedno z największych lotnisk na świecie. I potencjalny cel zamachowców. Wikipedia
Technologia

Mroczna strona sieci

Rozwój globalnej sieci internetowej to bez wątpienia jedno z największych osiągnięć cywilizacyjnych drugiej połowy XX w. I zagrożenie na niespotykaną do tej pory skalę.

„Obsługa!” – usłyszał przez drzwi hotelowego pokoju 69-letni K.R. Ramamoorthy, który kilka godzin wcześniej zameldował się w luksusowym Taj Mahal Palace w Mumbaju (Bombaju). Było już po 23:00, zdziwiło go więc najście, tym bardziej że niczego nie zamawiał. Nagle drzwi przeszył grad kul, a do pokoju wpadło dwóch mężczyzn, którzy natychmiast rzucili się na gościa. Napastnicy należeli do powiązanej z Al-Kaidą pakistańskiej organizacji Laszkar-i-Toiba. Zabrali mężczyźnie dowód osobisty, zrobili zdjęcie i za pomocą telefonu satelitarnego przesłali dane do swojego centrum dowodzenia, które znajdowało się tuż za pakistańską granicą.

Wiedza i Życie 9/2016 (981) z dnia 01.09.2016; Technologie; s. 28
Reklama