Ilustracja Hanna Barczyk
Technologia

W imię prawdy

Joan Donovan jest profesorem Harvard Kennedy School i dyrektorem naukowym Shorenstein Center on Media, Politics and Public Policy. Ten artykuł zadedykowała Jeffreyowi Jurisowi (1971–2020), jego badaniom i zaangażowaniu społecznemu.Nick Higgins Joan Donovan jest profesorem Harvard Kennedy School i dyrektorem naukowym Shorenstein Center on Media, Politics and Public Policy. Ten artykuł zadedykowała Jeffreyowi Jurisowi (1971–2020), jego badaniom i zaangażowaniu społecznemu.
Dwadzieścia lat temu protesty przeciwko ograniczaniu wolności w Internecie utorowały drogę powszechnemu manipulowaniu mediami społecznościowymi. Jeśli chcemy prawdy, musimy jej bronić

W 1999 roku podczas spotkania przedstawicieli Światowej Organizacji Handlu (WTO) w Seattle dziesiątki tysięcy demonstrantów wyszło na ulice z banerami i kukłami, aby zaprotestować przeciwko gospodarczej globalizacji. Spotkali się z gwałtowną reakcją uzbrojonej po zęby policji. W tym samym czasie niewielka grupa artystów-aktywistów, która nazwała się Yes Men, sparodiowała w Internecie oficjalną stronę WTO. Wykorzystując logo organizacji i wygląd strony, prezentowali krytyczne opinie na jej temat.

Świat Nauki 12.2020 (300352) z dnia 01.12.2020; Zwalczanie dezinformacji. Raport specjalny; s. 24
Reklama