Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem mat. pr.
Technologia

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem

Czy wiesz, że kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem to zobowiązanie bankowe, które jest uznawane za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych? Z konsolidacji powinni korzystać kredytobiorcy, którzy spłacają co najmniej kilka kredytów bankowych, a zobowiązania niekorzystnie wpływają na zarządzanie budżetem czy zaburzają płynność finansową. Sprawdź, co to jest kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem i na jakich warunkach można korzystać z tego rodzaju wsparcia ze strony banku.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem to wyjątkowy produkt banku. Polega na finansowym wsparciu, którego istotą wcale nie jest dostarczenie kredytobiorcy dodatkowych środków. Konsolidacja łączy w jedno zobowiązanie co najmniej kilka kredytów bankowych, najczęściej takich, które zostały zaciągnięte na niekorzystnych warunkach. Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem pozwala uzyskać jedną ratę do spłaty, a ta wyliczana jest z niższym oprocentowaniem. Jakie jeszcze zalety wykazuje kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem? To między innymi:

 • komfortowa współpraca z tylko jednym bankiem,
 • spłata tylko jednej raty bez konieczności pilnowania harmonogramu spłat,
 • poprawa zdolności kredytowej,
 • możliwość dobrania dodatkowych środków w razie takiej potrzeby,
 • lepsze zarządzanie własnym budżetem.

Z zalet kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem można korzystać tylko wtedy, kiedy takie zobowiązanie charakteryzuje się lepszymi warunkami spłaty, aniżeli kredyty regulowane na dotychczasowych zasadach.

Czy kredyt konsolidacyjny ma stałe oprocentowanie?

Konsolidacja ze stałym oprocentowaniem jest jak najbardziej możliwa. W obliczu rosnących stóp procentowych, banki coraz częściej oferują stałe oprocentowanie zobowiązań kredytowych. Dzięki temu kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem jest znacznie mniej ryzykowny dla potencjalnego kredytobiorcy. Klient będzie płacić jedną, wyznaczoną ratę bez względu na ogólną sytuację na rynku usług finansowych i decyzje o wysokości stóp procentowych, które są podejmowane przez Narodowy Bank Polski.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego ze stałym oprocentowaniem?

Kredyt konsolidacyjny ze stałą ratą jest dostępny dla wielu potencjalnych kredytobiorców. W szczególności jest to korzystne zobowiązanie dla tych, którzy:

 • Posiadają wiele istniejących kredytów i chcą uprościć ich spłatę,
 • chcą uniknąć zmieniania stóp procentowych i wahania kosztów kredytu,
 • potrzebują stałej, przewidywalnej raty, aby lepiej zarządzać własnym budżetem i móc utrzymać stabilną płynność finansową,
 • zaciągnęli kredyty na nieopłacalnych warunkach i chcą zmienić warunki spłaty takich zobowiązań,
 • chcą poprawić zdolność kredytową, na przykład poprzez wydłużenie okresu spłaty zobowiązań i osiągnięcie dzięki temu niższej raty.

Co istotne, kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem jest dostępny tylko dla tych kredytobiorców, którzy są w pełni wiarygodni i wypłacalni. Każdy bank dokładnie zweryfikuje zdolność kredytową, a więc podda ocenie:

 1. zaświadczenie o zatrudnieniu,
 2. zaświadczenie o wysokości generowanych dochodów,
 3. wpływy na konto bankowe,
 4. koszty stałe,
 5. raport BIK.

Jeśli wnioskujący o kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem jest dłużnikiem, nie spłaca kredytów bankowych w wyznaczonym terminie albo nie generuje wystarczających dochodów, raczej nie ma szans na korzystną konsolidację wskazanych zobowiązań.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem?

Koszty kredytu konsolidacyjnego zależą od wielu czynników, takich jak:

 • suma wartości kredytów, które mają być połączone,
 • okres spłaty,
 • wysokość raty,
 • bank, w którym bierzesz kredyt i jego indywidualna polityka współpracy z klientami.

Warto jednak zaznaczyć, że stałe oprocentowanie pozwala uniknąć nieoczekiwanych podwyżek kosztów.

W jakim banku najtańszy kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem?

Zanim złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem, porównaj kilka konkurencyjnych ofert. Musisz wiedzieć, że każda instytucja bankowa wyznacza inne warunki współpracy ze swoimi klientami. Skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych i kalkulatorów kredytowych do oszacowania wskaźnika RRSO, który mówi o całkowitych kosztach zobowiązania: https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Dzięki temu wybierzesz elastyczny kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Materiał przygotowany przez Totalmoney.pl