W Ocean Battery woda z ogromną siłą naciska na wypełniony powietrzem pęcherz (czarny). W Ocean Battery woda z ogromną siłą naciska na wypełniony powietrzem pęcherz (czarny). Ocean Grazer
Technologia

Energia w piasku, wodzie i powietrzu

Działanie Ocean Battery.qr-online.pl / materiały prasowe Działanie Ocean Battery.
Globalnie potrzebujemy coraz większych ilości energii, co oznacza konieczność jej magazynowania. Niestety, pojemnych i trwałych baterii nadal nie ma. Pomóc mogą proste metody w nowoczesnym wydaniu – np. gromadzenie energii w ciężkich, unoszonych wysoko blokach, w sprężonym CO2, opuszczanym do kopalń piasku czy pompowanej wodzie.

Zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie na całym świecie. Żeby zaspokoić popyt i jednocześnie odejść od paliw kopalnych, stawia się na źródła odnawialne, np. wiatr czy słońce. Pozyskujemy w ten sposób coraz więcej energii, ale kłopot w tym, że źródła te są mało stabilne – np. wiatr raz wieje mocniej, a raz słabiej, słońce chowa się za chmurami, a do tego regularnie znika za horyzontem. Poza tym o jednej porze zapotrzebowanie na energię jest wysokie, a o innej niskie. Energię trzeba więc gromadzić.

Wiedza i Życie 4/2024 (1072) z dnia 01.04.2024; Technologie; s. 48
Reklama