materiały prasowe
Struktura

Drodzy Czytelnicy

Pod adresem www.projektpulsar.pl uruchomiliśmy nowy portal internetowy o tematyce popularnonaukowej. Pulsar zastępuje i jednocześnie scala dotychczasowe strony internetowe „Świata Nauki” (www.swiatnauki.pl), polskiej edycji amerykańskiego pisma „Scientific American”, i miesięcznika „Wiedza i Życie”.

Pulsar to przewodnik po krajobrazie współczesnej nauki. Niszczyciel mitów i fałszywych mniemań. Portal świadomy globalnych zagrożeń, ale też niosący mądrą nadzieję. Na zawartość codziennie aktualizowanego portalu składają się naukowe newsy, pogłębione teksty pisane specjalnie na jego potrzeby, ale także bieżące i archiwalne wydania „Świata Nauki” i „Wiedzy i Życia” w formie cyfrowej.

Na portalu pojawią się więc wszyscy znani już Wam z naszych papierowych łamów autorzy, ale także ci, których być może jeszcze nie czytaliście: świetni dziennikarze naukowi, felietoniści, wybitni ludzie nauki, z Polski i nie tylko. Będzie to mocna reprezentacja finalistów i laureatów Nagrody Naukowej POLITYKI, a także Daniel C. Dennett (filozof umysłu), Melanie Mitchel (znawczyni sztucznej inteligencji), Marek Żukowski, Artur Ekert i Charles H. Bennett (magicy od kwantowej teorii informacji) – i wiele innych naukowych znakomitości.

Porządne dziennikarstwo naukowe wymaga wiele pracy, dlatego brama do ogrodu naukowej obfitości otwiera się na oścież tylko dla prenumeratorów cyfrowych. W cenie 19,99 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc w cenie promocyjnej 9,90 zł) prenumeratorzy Pulsara otrzymują pełny dostęp do serwisu, w tym do obu miesięczników w wersji cyfrowej.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.projektpulsar.pl. w zakładce Subskrybuj.

Zapraszamy do świata Pulsara. Przekonajcie się Państwo sami, jak pulsuje nasz nowy serwis.

Świat Nauki 3.2022 (300367) z dnia 01.03.2022; s. 4