Wiedza i Życie
Opinie

Listy czytelników

Szanowna Redakcjo!

Zafrapowała mnie podana przez Krzysztofa Szymborskiego (donosy, „WiŻ” 4/2020) wiadomość, że „w 2019 r. uczeni zidentyfikowali ponad 70 nieznanych do tej pory gatunków żywych organizmów...”. W takim razie np. ja byłbym autorem ponad jednej trzeciej (opublikowałem w 2019 r. 26 nowych gatunków)!

Z POWAŻANIEM
ROMAN B. HOŁYŃSKI

Szanowny Czytelniku!

Ma Pan rację. Umknęło nam podczas prac edytorskich, że odkryciami (w tym rybką wakandą) chwaliła się California Academy of Sciences. Przy okazji gratulujemy sukcesów!

REDAKCJA

Witam

Jestem dentystą z 25-letnim stażem pracy i z – jak sądzę – co najmniej 30-letnim stażem wertowania Waszego wspaniałego miesięcznika (pozostawajcie z nami – wiernymi czytelnikami – na zawsze). Dlatego czuję się wręcz zobligowany do wskazania przeinaczenia w numerze 4/2020 na s. 53 w podpisie rysunku. Czytamy tam o specjalnym kleju dentystycznym. Otóż górny łuk ortodontyczny pewnie umocowany jest tymże klejem. Ale w dolnym łuku zębowym wyeksponowany jest niebieski... wytrawiacz. Podpis może zatem błędnie sugerować, że mamy do czynienia z „niebieskim” klejem.

Z POWAŻANIEM ROBERT SOBCZYK

Szanowny Czytelniku!

Ma Pan rację. Na zdjęciu najbardziej wyeksponowany jest niebieski wytrawiacz. Postaramy się precyzyjniej opisywać fotografie.

REDAKCJA

Wiedza i Życie 6/2020 (1026) z dnia 01.06.2020; Listy czytelników; s. 80
Reklama

Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną