Shutterstock
Kosmos

Nauka puka do drzwi: z satelity do klasy

Jak przedstawić i omówić w szkole wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży do przygotowania ciekawych zajęć w oparciu o nowoczesne technologie? Odpowiedzi proponuje Centrum Nauki Kopernik podczas bezpłatnego kursu online dla nauczycieli.

Poruszane zagadnienia są opisane prostym językiem, co sprawia, że pozornie trudne w użyciu narzędzia satelitarne mogą stać się pomocnym źródłem materiałów, przydatnych na lekcjach przyrody, geografii, fizyki, biologii, WOSu czy jęz. angielskiego.

Każdy sam może wybrać moduł , czyli interesującą go część kursu i w dowolnym czasie oraz tempie, zapoznać się z jego treścią.

CNK zachęca jednak na początek zapoznanie z dwoma, które wyposażą w umiejętności przydatne przy kolejnych omawianych tematach:

Zdjęcia satelitarne: czym są satelity i po co z nich korzystać oraz o podstawach fizyki, jakie wykorzystuje się przy realizacji zdjęć.

Szukanie zdjęć: o przeglądarce EO Browser i tworzeniu filmów obrazujących zmiany zachodzące na danym obszarze w danym czasie.

____________________________________________

zapisy: https://navoica.pl/courses/course-v1:CNK+CNK_1+...

szczegóły: https://esero.kopernik.org.pl/kurs-online-zdjecia-satelitarne-w-szkole-2/