Opinie

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie zapraszamy do lektury bieżącego numeru. Od tego wydania „Wiedzę i Życie” można też ­przeczytać w ramach uruchomionej przez nas prenumeraty ­cyfrowej, ­dostępnej na naszej nowej stronie internetowej pod adresem wiz. pl. Nasz serwis został gruntownie przebudowany, zyskał nowe funkcjonalności i nowoczesną szatę graficzną. Jego responsywny układ wspomaga lekturę naszych tekstów na wszystkich urządzeniach – od komputerów stacjonarnych przez laptopy po smartfony. Staraliśmy się, aby nawigacja po serwisie była ­łatwa i przyjemna, a wyszukiwarka umożliwiała szybkie znalezienie ­interesujących Państwa tematów i tekstów ulubionych autorów.

Przy okazji premiery serwisu wprowadzamy możliwość zaprenumerowania „Wiedzy i Życia” w formie cyfrowego dostępu. Dzięki prenumeracie cyfrowej przeczytają Państwo wszystkie teksty aktualnego numeru „Wiedzy i Życia”, jak i archiwalnych (od 2018 r.). Będziemy sukcesywnie to archiwum artykułów poszerzać – jak wiemy z profilu na Facebooku (www.facebook.com/wiedzaizycie) – bardzo chętnie wracają Państwo do wybranych tematów i autorów.

W prenumeracie cyfrowej każdy nowy numer zostanie opublikowany zawsze dzień przed pojawieniem się w kioskach wydania papierowego. Z lektury pisma będzie można skorzystać online bezpośrednio na stronie lub pobrać pismo w formacie PDF. Miesięczny dostęp testowy do prenumeraty „Wiedzy i Życia” kosztuje tylko 1 zł.

Nowością na stronie jest codzienna publikacja solidnej porcji naukowych newsów poświęconych najnowszym odkryciom, wynalazkom i ciekawostkom, w które obfituje świat nauki. Tej tematyce poświęcony jest także nasz cotygodniowy newsletter. Zachęcamy do zapisania się na niego na stronie wiz.pl.

Naszą ambicją jest, aby nowa strona „Wiedzy i Życia” wypełniała Wam czas oczekiwania na kolejne numery miesięcznika poprzez dostarczanie bieżących wiadomości z różnych dziedzin nauki. Serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej nowej strony. Dodajcie Państwo wiz.pl do ulubionych.

Redaktor naczelna dr n. biol. Olga Orzyłowska-Śliwińska

Wiedza i Życie 5/2021 (1037) z dnia 28.04.2021; Słowo od redakcji; s. 2