Certyfikat BREEAM: klucz do zrównoważonego rozwoju i wyższych standardów ekologicznych Certyfikat BREEAM: klucz do zrównoważonego rozwoju i wyższych standardów ekologicznych mat. pr.
Środowisko

Certyfikat BREEAM: klucz do zrównoważonego rozwoju i wyższych standardów ekologicznych

Zrównoważony rozwój to nie tylko wyraz odpowiedzialności społecznej, jaką na siebie przyjmują przedsiębiorstwa, ale również element ich sukcesu. Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów oraz zmieniające się normy prawne dotyczące emisji gazów cieplarnianych czy praktyk dotyczących np. utylizacji odpadów sprawiają, że firmy chcące się rozwijać, muszą uwzględnić ekologię w swoich działaniach.

Czym jest BREEAM?

Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest najważniejszym na świecie systemem oceny budynków pod kątem ich wpływu na środowisko. Certyfikat BREEAM potwierdza, że budynek spełnia najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Certyfikat uwzględnia takie aspekty, jak energooszczędność, sposób zarządzania wodą czy materiały budowlane, które zostały użyte do postawienia danego budynku.

Co ważne, dodatkowo BREEAM promuje zrównoważone środki transportu, minimalizację bieżących emisji zanieczyszczeń do powietrza, gleby i wody oraz ograniczanie ilości odpadów przez wdrożenie nowoczesnych metod utylizacji śmieci w sposób uwzględniający recykling.

Korzyści z posiadania certyfikatu BREEAM

Certyfikat BREEAM to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także szereg wymiernych korzyści dla inwestorów, deweloperów, najemców i użytkowników budynków.

Po pierwsze, budynki z certyfikatem BREEAM charakteryzują się niższym zużyciem energii i wody, co przekłada się na niższe rachunki. Podnosi on również atrakcyjność budynku na rynku nieruchomości, zwiększając jego wartość rynkową i ułatwiając wynajem lub sprzedaż.

Inwestowanie w zrównoważony rozwój buduje pozytywny wizerunek firmy jako odpowiedzialnej społecznie i dbającej o środowisko. To z kolei może stanowić przewagę konkurencyjną w przetargach i konkursach, a także przyciągać klientów i najemców poszukujących ekologicznych rozwiązań.

Chcąc uzyskać certyfikat BREEAM należy spełnić szereg warunków formalnych i przygotować odpowiednią dokumentację, do której niezbędny jest zespół specjalistów z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodno-ściekowej, biuotechnologii, ochrony powietrza i inżynierii budowlanej. W naszej firmie dysponujemy takim wsparciem dla wszystkich przedsiębiorców szukających profesjonalnej pomocy.

IEserwis – Twój partner w drodze do zrównoważonego rozwoju

Uzyskanie certyfikatu BREEAM wymaga wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w doradztwie środowiskowym i oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu certyfikacji. Pomagamy przedsiębiorcom działać zgodnie z przepisami prawa dotyczącego środowiska i polityki środowiskowej UE.

Nasze usługi obejmują między innymi audyty środowiskowe, w trakcie których ważnych elementem jest identyfikacja obszarów wymagających poprawy. Pomagamy we wdrożeniu i utrzymaniu systemów, np. ISO 14001 i przygotowywaniu dokumentów środowiskowych niezbędnych do rozpoczęcia konkretnych inwestycji. Naszą misją jest podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez szkolenia z zakresu ochrony środowiska, ale także stosowanie praktycznych rozwiązań pomagających firmom funkcjonować w dobie wysokiej świadomości i wymagań ekologicznych.

Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij swoją drogę do zrównoważonego rozwoju!

Materiał przygotowany przez IEserwis