Moc na kursorze – implant Neuralinku działa bez zarzutu
Implant wszczepiono 29 stycznia. Kilka tygodni później pojawiło się kolejne doniesienie ze strony Muska, nadal dość lakoniczne, z którego wynikało tylko, że pacjent doszedł już w pełni do siebie po zabiegu i jest w stanie za pomocą implantu poruszać kursorem komputera. Wreszcie 21 marca, poznaliśmy twarz i tożsamość pierwszego człowieka posługującego się nową technologią – to Noland Arbaugh, który doznał paraliżu ciała od ramion w dół wskutek wypadku podczas nurkowania. Zobaczyliśmy także, jak go używa.
Sięgnij do źródeł
Film: Neuralink: Musk's firm says first brain-chip patient plays online chess
Neuralink brain chip: advance sparks safety and secrecy concerns
Na nagraniu Arbaugh mówi, że „operacja była super prosta”. I informuje, że dzięki czipowi nie tylko gra w szachy, lecz także przez 8 godzin grał w strategiczną „Civilization VI”. „Zasadniczo to jakbym używał Mocy na kursorze” – dodaje z zadowoleniem.
To wielki sukces Neuralinku. Nie jest jedyny, który prowadzi tak zaawansowane badania nad interfejsami mózg-komputer, ale jego rozwiązanie działa w 100% bezprzewodowo i to go wyróżnia. Pamiętajmy też, że minęło zaledwie siedem lat od założenia firmy. Co przyniesie kolejne siedem?
Trzeba przyznać, że Musk ma za sobą bardzo udany miesiąc. Ledwie tydzień przed transmisją o Neuralinku sukcesem zakończył się trzeci lot testowy rakiety Starship. Wprawdzie i tym razem nie wszystko poszło zgodnie z planem, jednak rakieta poprawnie wystartowała i weszła w atmosferę – dla SpaceX (kolejnej firmy miliardera) to znaczący krok naprzód na drodze ku wyniesieniu ludzi w kosmos.
Dziękujemy, że jesteś z nami. To jest pierwsza wzmianka na ten temat. Pulsar dostarcza najciekawsze informacje naukowe i przybliża najnowsze badania naukowe. Jeśli korzystasz z publikowanych przez Pulsar materiałów, prosimy o powołanie się na nasz portal. Źródło: www.projektpulsar.pl.