Strona główna

Drodzy Czytelnicy

Pod adresem www. projektpulsar. pl uruchomiliśmy nowy portal internetowy o tematyce popularnonaukowej. pulsar zastępuje i jednocześnie scala dotychczasowe strony internetowe „Wiedzy i Życia” (wiz.pl), a także „Świata Nauki” (swiatnauki.pl), polskiej edycji amerykańskiego pisma „Scientific American”.

pulsar to przewodnik po krajobrazie współczesnej nauki. Niszczyciel mitów i fałszywych mniemań. Portal świadomy globalnych zagrożeń, niosący mądrą nadzieję. Na zawartość codziennie aktualizowanego portalu składają się naukowe newsy, pogłębione teksty pisane specjalnie na jego potrzeby, ale także bieżące i archiwalne wydania „Wiedzy i Życia” oraz „Świata Nauki” w formie cyfrowej.

Na portalu pojawią się więc wszyscy znani już Wam z naszych papierowych łamów autorzy, ale także ci, których być może jeszcze nie czytaliście: świetni dziennikarze naukowi, felietoniści, wybitni ludzie nauki z Polski i nie tylko. Będzie to mocna reprezentacja finalistów i laureatów Nagrody Naukowej POLITYKI, a także Daniel C. Dennett (filozof umysłu), Melanie Mitchell (znawczyni sztucznej inteligencji), Marek Żukowski, Artur Ekert i Charles H. Bennett (magicy od kwantowej teorii informacji) – i wiele innych naukowych znakomitości.

Porządne dziennikarstwo naukowe wymaga wiele pracy, dlatego brama do ogrodu naukowej obfitości otwiera się na oścież tylko dla prenumeratorów cyfrowych. W cenie 19,99 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc w cenie promocyjnej 9,90 zł) prenumeratorzy pulsara otrzymują pełny dostęp do serwisu, w tym do obu miesięczników w wersji cyfrowej. Dotychczasowi subskrybenci cyfrowi „Wiedzy i Życia”, którzy wykupili wcześniej prenumeratę wydania cyfrowego naszego miesięcznika, stają się automatycznie prenumeratorami pulsara w ramach dotychczasowej ceny. Pozostaje ona niezmienna do czasu ewentualnego anulowania subskrypcji lub zakończenia okresu prenumeraty.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www. projektpulsar.pl w zakładce Subskrybuj.

Zapraszamy do świata Pulsara. Przekonajcie się Państwo sami, jak pulsuje nasz nowy serwis.

Wiedza i Życie 3/2022 (1047) z dnia 01.03.2022; Słowo od redakcji; s. 2
Oryginalny tytuł tekstu: "Drodzy Czytelnicy!"