Shutterstock
Książki

Pulsar patronuje. Książka: Wojciech Mikołuszko, „Z tatą w świat medycyny”

Wojciech Mikołuszko, współpracownik pulsara i autor poczytnej serii „Tato, a dlaczego?”, „Tato, a po co?”, „Z tatą w przyrodę” i „Z tatą na dinozaury”, w najnowszej książce przedstawia historie lekarzy, badaczy i naukowców, którzy dzięki swojemu talentowi, ciężkiej pracy, nieustępliwości, a czasem przypadkowi przyczynili się do uratowania życia i zdrowia milionom ludzi.

Wojciech Mikołuszko opisując ich odkrycia, w przystępny sposób tłumaczy zawiłości niekiedy skomplikowanych procedur i pokazuje ich związek z codziennym życiem współczesnego czytelnika.

Udowadnia, jak bardzo te odkrycia – nawet sprzed wielu lat – dotyczą tu i teraz, bo niektóre tak mocno wpisały się w nasze życie, że nawet ich nie dostrzegamy.

Historie medycznych odkryć opisane zostały chronologicznie od XIX do XXI wieku, łatwo więc zorientować się, jak rozwijały się nauki medyczne, które innowacje mają „długą brodę”, a do których ludzkość doszła w ostatnich latach.

Dzięki ilustracjom Tomasza Samojlika czytelnik uśmiechnie się, widząc niekiedy zabawne sytuacje z życia bohaterów książki, łatwiej wyobrazi sobie opisane wydarzenia i pozna wygląd osób, które znacząco wpłynęły na życie innych.

Patronat nad książką objęły Akademia Małego Lekarza, Dziecio Czytanie, Radio Naukowe, Polskie Radio RDC, Uniwersytet Dzieci oraz pulsar.

grafika

„Z tatą w świat medycyny”
Wojciech Mikołuszko
ilustracje Tomasz Samojlik
Multico
96 str.
55 zł